Profilaktyka zdrowotna

Ryzykowne zachowania młodzieży w cyberprzestrzeni - prezenatacja ze spotkania z dnia 22.10.2014r.

Vademecum wiedzy o kleszczach

Wszawica i świerzb

Wszawica głowowa

Gdy coś chodzi po głowie...

One są wśród nas

Przedstawiamy Państwu publikacje pod wspólnym tytułem „One są wśród nas", które są wynikiem prac międzyresortowego zespołu do spraw przeciwdziałania dyskryminacji dzieci przewlekle chorych.
Każdy z informatorów zawiera szczegółowe informacje na temat postępowania z dzieckiem przewlekle chorym w szkole i przedszkolu, przybliża nauczycielom, rodzicom i uczniom specyficzne problemy funkcjonowania dzieci przewlekle chorych, a także wskazuje kierunki i sposoby rozwiązywania ewentualnych problemów. Choroby przewlekłe takie jak cukrzyca, hemofilia czy astma nie muszą i nie powinny wykluczać dzieci z normalnego życia. Przy odpowiedniej pomocy ze strony nauczycieli i rodziców mogą cieszyć się swoim dzieciństwem razem z rówieśnikami.

Publikacje, które Państwu prezentujemy mogą im w tym pomóc.

Publikacje z I serii "One są wśród nas"

1. "Dziecko przewlekle chore. Psychologiczne aspekty funkcjonowania dziecka w szkole i przedszkolu"
2. "Dziecko z hemofilią w szkole i przedszkolu"
3. "Dziecko z astmą w szkole i przedszkolu"
4. "Dziecko z cukrzycą w szkole i przedszkolu"
5. "Dziecko z padaczką w szkole i przedszkolu"

Publikacje z II serii "One są wśród nas":

1. „Dziecko z zaburzeniami tikowymi w szkole i przedszkolu."
2. „Dziecko z depresją w szkole i przedszkolu".
3. „Dziecko z zaburzeniami psychotycznymi w szkole."
4. „Dziecko z ADHD w szkole i przedszkolu".
5. „Dziecko z autyzmem i zespołem Aspergera w szkole i przedszkolu".
6. „Dziecko z zaburzeniami odżywiania w szkole i przedszkolu".
7. „Dziecko z zaburzeniami lękowymi w szkole i przedszkolu".

Książeczki znajdziecie Państwo na stronie www.ore.pl