Pomoc Psychologiczno - Pedagogiczna

Poradnią rejonową dla naszej szkoły jest Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna Nr 13 w Warszawie - www.poradnia13.waw.pl,  ul Odrowąża 75, telefon: 22 811-05-22 lub 22 811-26-46.
Psycholog opiekujący się szkołą 114 - Pani Joanna Szymczuk (praca  w poradni w środy - 13.00 - 19.00 i czwartki - 8.00 - 12.00), dyżur w szkole (co drugi czwartek).

Poradnią rejonową dla szkoły, która diagnozuje dzieci w kierunku autyzmu i Zespołu Aspergera jest Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna nr 4 w Warszawie - www.ppp4.omedia.pl, ul. Mińska 1/5, tel. 22 810-20-29.

Zapraszamy nauczycieli, rodziców do korzystania z pomocy Specjalistycznych Punktów Konsultacyjnych. Powstały one w 2010r. z inicjatywy Biura Edukacji.

W dziesięciu miejscach w Warszawie specjaliści – praktycy czekają na nauczycieli, pedagogów, wychowawców, rodziców i opiekunów, kuratorów sądowych, mających kontakt z osobami: niedostosowanymi społecznie, z trudnościami w zachowaniu, dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną, dysfunkcją widzenia, z dziećmi z niepełnosprawnością ruchową oraz złożonymi niepełnosprawnościami.

Specjaliści SPK pomogą nazwać problem, poszukać jego przyczyny oraz zaproponują sposób rozwiązania trudnej sytuacji.  Pomoc udzielana w punktach jest bezpłatna. Nie obowiązuje rejonizacja. SPK mieszczą się w wybranych ośrodkach socjoterapii i zespołach szkół specjalnych. Każdy punkt specjalizuje się w określonej tematyce pomocy.