Piątek, 2017-11-24

2. O nas
  3. Orlik 2012

Orlik 2012

„Zespół boisk sportowych ORLIK 2012” przy Szkole Podstawowej Nr 114 składa się z:

• Boiska do piłki nożnej – pole gry 56 m x 26 m

• Boiska wielofunkcyjnego – pole gry 28,1 m x 15,1 m przeznaczonego do piłki siatkowej, piłki koszykowej, piłki ręcznej, tenisa ziemnego oraz badmintona.

Boisko Orlik jest wielofunkcyjnym kompleksem sportowym, bezpłatnie dostępnym dla wszystkich, bez względu na stopień sprawności, płeć, wiek, poziom zamożności, przynależność etniczną i światopoglądową każdy mieszkaniec  ma do nich dostęp, rozumiany jako możliwość uczestnictwa i rozwoju swoich sportowych umiejętności, a także miłego spędzania wolnego czasu.

Godziny otwarcia obiektu:

od poniedziałku do piątku 14.00 - 22.00

soboty i niedziele od 10.00 - 22.00

Telefon 222-166-756 (czynny w godzinach otwarcia boiska)

Animatorzy pracujący na boisku uczestniczą w programie Lokalny Animator Sportu finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W ramach projektu:

• wspierają rozwój dzieci i młodzieży przez zwiększenie ich aktywności ruchowej prowadzącej do poprawy sprawności fizycznej, zdolności motorycznych, stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia, współpracują z klubami sportowymi,
  • aktywizują do uprawiania sportu wszystkie grupy wiekowe i społeczne,
  • organizują zajęcia sportowe dla dzieci,
  • organizują turnieje i imprezy sportowe,
  • przeprowadzają testy sprawności fizycznej.