Kalendarium

Niedziela, 2017-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Jadłospis

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Świetlica

Świetlica

Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku

w godzinach od 6.00 do 18.00

 

kontakt z nami:

swietlica@sp114.edu.pl

 

 

Do wspólnych zajęć zapraszają:

p. Hanna Belkiewicz - kierownik świetlicy, hbelkiewicz@sp114.edu.pl

oraz wychowawcy:

p. Janina Baczewska, jbaczewska@sp114.edu.pl

p. Maksymilian Biskupski, mbiskupski@sp114.edu.pl

p. Sylwia Gryczewska, skwiecien@sp114.edu.pl

p. Grażyna Hulak, ghulak@sp114.edu.pl

p. Kamila Kamińska, kkaminska@sp114.edu.pl

p. Wacława Końsko, wkonsko@sp114.edu.pl

p. Dagmara Oleksy - Gołąbek, doleksy@sp114.edu.pl

p. Iwona  Osuch, iosuch@sp114.edu.pl

p. Katarzyna Piotrowska, kpiotrowska@sp114.edu.pl

p. Łukasz Seredyński, lseredynski@sp114.edu.pl

p. Danuta Sutkowska - Dominik, dsutkowska@sp114.edu.pl

p. Dorota Walczuk, dwalczuk@sp114.edu.pl

p. Beata Wiechowska, bwiechowska@sp114.edu.pl

p. Agnieszka Wieczorek, awieczorek@sp114.edu.pl

p. Sylwia Zacharzewska, sborkowska@sp114.edu.pl

 

 

Ważne informacje o nas:

  • Świetlica w naszej szkole jest czynna w godzinach 6:00 - 18:00.
  • Świetlica dysponuje 3 salami, które służą do prowadzenia zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Sale wyposażone są w niezbędny sprzęt, urządzenia audiowizualne, pomoce dydaktyczne.
  • Warunkiem uczęszczania przez dziecko do świetlicy jest wypełnienie przez rodzica karty zgłoszeniowej.
  • Nad prawidłową opieką dzieci czuwa kierownik oraz jedenastu wychowawców.
  • Dziecko zapisane do świetlicy może być przyprowadzone przez rodziców o dowolnej godzinie, a odebrane również osobiście nie później jak do godziny 18:00.
  • Jeżeli dziecko będzie odbierane przez inne osoby niż rodzice lub będzie samodzielnie wychodziło do domu, konieczne jest pisemne upoważnienie i zgoda rodziców.

 

Zadaniem świetlicy szkolnej jest zapewnienie dzieciom zorganizowanej opieki wychowawczej przed i po zajęciach szkolnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do nauki i wypoczynku, rozwijanie zdolności i zainteresowań. Mamy ambicję bycia świetlicą przyjazną dziecku, w której spotyka się ono z atmosferą życzliwości i zainteresowania, współpracy i zrozumienia . Każde dziecko jest największą wartością naszej świetlicy.

 

 

W czasie pobytu w świetlicy uczniowie znajdują czas na:

  • rozrywkę
  • odrabianie lekcji
  • zabawy na świeżym powietrzu
  • posiłki
  • zajęcia wynikające z planu pracy świetlicy /plastyczne, muzyczne, origami, czytelnicze,   umysłowe/

 

Dzieci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Uczą się racjonalnie spędzać czas wolny. Nabierają przyzwyczajeń, które w przyszłości staną się ich nawykami, a także kształtują postawy moralne i dobry gust oraz wartościowe cechy charakteru. Przeważają tu takie formy pracy jak  gra, zabawa, konkurs, wycieczka i inne angażujące całą osobowość i organizm dziecka.

 

 

Do tradycji naszej świetlicy należy organizacja  imprez i uroczystości:

  • Pasowanie na wychowanka świetlicy
  • Andrzejki
  • Mikołajki
  • Jasełka oraz wspólne dzielenie się opłatkiem
  • Zabawa karnawałowa
  • Kiermasze świąteczne
  • Święto Babci i Dziadka
  • Powitanie Wiosny
  • Dzień Mamy i Taty
  • Dzień Dziecka