Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ewaluacja z innowacji "Wariacje z językiem angielskim"


 

W trakcie zajęć dzieci uczyły się pokonywania bariery językowej, czego wynikiem było wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wierszy i Piosenek W Języku Obcym. Ponadto uczniowie współpracowali ze swoimi rówieśnikami z krajów Unii Europejskiej w ramach projektu eTwinning. W  ramach tych działań dzieci przygotowywały zadania interaktywne, rozwiązywały zagadki przygotowane przez zagranicznych kolegów oraz wymieniały się świąteczną korespondencją.  Realizacja innowacji zakładała także słuchanie bajek po angielsku czytanych przez starszych kolegów.

Efektem podejmowanych działań jest otwartość wśród uczniów na inne kultury, chęć i zaangażowanie w wykonaniu nowych zadań (były to projekty dotyczące krajów anglojęzycznych, odgrywanie scenek tematycznych), u wielu uczniów poprawie uległa wymowa.


Naszym celem jest dalsze:

-        zachęcenie uczniów do pracy i sięgania po wiedzę z zakresu kultury, historii i języka krajów anglojęzycznych,

-        usprawnianie zintegrowanych sprawności językowych,

-        podwyższanie wyników nauczania,

-        motywowanie uczniów do większej aktywności i chęci współpracy.

 

foto