Piątek, 2017-11-24

Imieniny: Emmy, Flory

Wycieczka klasy 3e do Lasu Bródnowskiego

Uczniowie należący do „Klubu włóczykija” wraz z opiekunem p. Teresą Żabik wybrali się na wyprawę do Lasu Bródnowskiego. Po przekroczeniu bramy przypomniane zostały zasady bezpiecznej zabawy i właściwego zachowania. Potem w drodze losowania uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i rozpoczęły się podchody. Śmiechu i wesołej zabawy było co nie miara. Po odnalezieniu ukrytych kolegów obie grupy razem wyruszyły na poszukiwanie Grodziska. Włóczykije poznali dzieje Bródnowskiego Grodziska i po obejrzeniu i odczytaniu tablic informacyjnych rozłożyliśmy karimaty i urządziliśmy piknik. Powoli zapadał zmrok więc ostatnie zabawy na małym placu zabaw odbyły się przy włączonych latarkach, co dla dzieci również było sporą atrakcją. Powrotna droga do szkoły pełna była radosnych opowieści ze świeżo przeżytych chwil. Uczniowie mieli aparaty i telefony i mogli dokumentować przebieg wyprawy. Na najbliższym zebraniu „Klubu włóczykija” obejrzymy fotografie i filmy – urządzimy wieczór wspomnień i zaplanujemy nowe wyprawy.