Piątek, 2017-11-24

Imieniny: Emmy, Flory

Wizyta klasy II b w bibliotece

W czwartek 26 października 2017 r. dzieci z  klasy 2b wybrały się  do pobliskiej   Biblioteki  Publicznej przy ulicy Kuflewskiej. Dla niektórych była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.  W trakcie zajęć dzieci obejrzały księgozbiór,  wysłuchały ciekawej pogadanki zachęcającej do korzystania z biblioteki  oraz jak należy się w niej zachować. Ponadto miały możliwość poznania  wartościowych i ulubionych  tytułów książek ulokowanych w poszczególnych działach. Dużą radość sprawiło im  oglądanie  kolorowych ilustracji i obrazków. Wysłuchały fragmentu książki Renaty Piątkowskiej „Mądra głowa zna przysłowia”. Wykonały wspólnie z panią bibliotekarką pracę plastyczną, była to  zakładka do książki przygotowana  metodą origami.