Piątek, 2017-11-24

Imieniny: Emmy, Flory

Code Week, Mistrzowie Kodowania i Scottie Go!

W tym roku po raz piąty włączyliśmy się w europejską akcję CODE WEEK. Code Week jest inicjatywą społeczną w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Akcja trwała dwa tygodnie pomiędzy 7-22 padziernika. W tym czasie uczniowie na informatyce w klasach 4 - 6 i na zajęciach koła informatycznego próbowali swoich sił w programowaniu. Do nauki programowania wykorzystaliśmy nową grę Scottie Go! Kosmita Scottie zyskał sympatię uczniów.  Układaliśmy algorytmy, aby pomóc robotowi naprawić statek kosmiczny. Przechodząc na kolejne plansze, zadania stawały się co raz trudniejsze i poznawaliśmy nowe pojęcia np. pętla. Zajęcia trwały za krótko i nie udało się uruchomić pojazdu Scottiego, dlatego też nasz CODE WEEK będzie jeszcze trwał!