Piątek, 2017-11-24

Imieniny: Emmy, Flory

" Ślubuję uroczyście"

24.10.2017 r.  (wtorek) i 25.10.2017 r. (środa) w świetlicy szkolnej odbyła się mała uroczystość, szczególnie dla klas pierwszych przygotowana przez p. Wacławę, p. Kamilę, p. Beatę i p. Agnieszkę.

Dzieci podzielone na trzy grupy wykonywały różne zadania umysłowe i sprawnościowe. Za prawidłowe wykonanie zadania grupa otrzymywała punkty, były to kolorowe listki, które należało nakleić na jesienne drzewko.

Zadania umysłowe sprawdzały między innymi znajomość zasad zgodnego bycia razem i współdziałania w grupie, sprawnościowe - umiejętność radzenia w różnych sytuacjach.

Najbardziej podobało się dzieciom zadanie z wykorzystaniem tabletu i kodów QR, a najtrudniejsze było przenoszenie cukierków z talerzyka na talerzyk za pomocą słomki. Po wykonaniu wszystkich zadań i uroczystym ślubowaniu, dzieci złożyły podpisy pod rotą ślubowania.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, a dzieci na pamiątkę otrzymały małe upominki.