Środa, 2017-10-18

Imieniny: Hanny, Klementyny

Jesteś widoczny, jesteś widoczny!

W dniu 4 października odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja kampanii "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” dla pierwszoklasistów z dzielnicy Targówek oraz ich rodziców. Przedstawiciele władz Targówka wraz z zastępcą dyrektora Panem Waldemarem Przeździękiem i Panem Robertem Grodzickim, kierownikiem działu szkoleń w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego wręczyli pierwszoklasistom z naszej szkoły elementy odblaskowe - opaski odblaskowe i opaski z diodami LED, które pomogą dzieciom bezpiecznie wrócić do domu po lekcjach. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice dowiedzieli się, że przy ograniczonej widoczności czas reakcji kierowcy jadącego samochodem z prędkością 50 km/h to 1 sekunda. W ciągu 1 sekundy samochód ten przejedzie aż 14 m! Po zmroku kierowca zobaczy pieszego bez odblasków z odległości 30 m, natomiast pieszego z odblaskami z odległości 150 m. Zatem warto mieć tą świadomość, bo te małe elementy mogą uratować życie naszych dzieci. Fundatorem odblasków jest samorząd województwa mazowieckiego.