Środa, 2017-12-13

Imieniny: Dalidy, Juliusza

Z bajką przez pokolenia

26 września uczniowie klas III b i III f odwiedzili Bibliotekę Publiczną dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kuflewskiej, gdzie uczestniczyli w promocji książki oraz podsumowaniu projektu „Z bajką przez pokolenia.

Przedsięwzięcie powstało w ramach Funduszu Animacji Kultury 2017, dotyczyło integracji środowiska lokalnego mieszkańców Targówka, poprzez spotkania pisarskie i plastyczne. Motywem przewodnim łączącym różne pokolenia była bajka. Uczestnicy warsztatów, mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego, przy wsparciu klubu osiedlowego „Nasz Klub” RSM Praga Osiedle „Generalska” oraz Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy, stworzyli ciekawe baśnie, bajki, bajeczki i opowiadania. Efektem twórczości mieszkańców jest bogato ilustrowana, książkowa antologia bajek „Z bajką przez pokolenia”. Warto podkreślić, że autorem bajki, pt.„Ptak z podziemi SP nr 114” jest Pani Małgorzata Gorzelak, nauczyciel naszej szkoły.

Uczniowie, biorąc udział w spotkaniu, mieli możliwość wysłuchania bajek, w autorskim wykonaniu. Z entuzjazmem wzięli udział w rozwiązywaniu zagadek i  quizów. Miłym akcentem podsumowującym spotkanie był tort oraz drobne upominki.

Zachęcone lekturą, dzieci wróciły do szkoły z postanowieniem przeczytania każdej historii zawartej na kartach książki.