Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs na opowiadanie

 

Perla na naszym szkolnym blogu zaprasza Was do konkursu na opowiadanie świąteczne.
Oto wiadomość "W dniach 10.12.2013r. - 23.12.2013r. odbędzie się konkurs. Trzeba napisać opowiadanie na jeden z trzech tematów:
* "Ja jako pomocnik św. Mikołaja"
* "Przygotowywania do świąt"
* "Świąteczna opowieść"
UWAGA!!! Do wzięcia udziału w konkursie zachęcamy również dorosłych.
Chętni wysyłają prace w załączniku lub w treści e-maila na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript."

 

Zachęcam wszystkich do radosnej świątecznej twórczości, piszcie, bądźcie aktywni, a Wasze prace ukażą sie wkrótce, to wielka nagroda!!!

Magdalena Raboszuk  

X KREATYWNE BIESIADY U WARSA I SAWY

20 listopada 2012 (wtorek) nasza szkoła organizuje X SPOTKANIE Z CYKLU KREATYWNE BIESIADY U WARSA I SAWY. Jest to działanie w ramach Warszawskiego Systemu Wspierania Uzdolnionych " Wars I Sawa". Z tej okazji bedziemy gościć nauczycieli z warszawskich szkół, które wspołdziałają w ramach tego programu. Celem spotkania jest wymiana doświadczeń, a także zaprezentowanie ciekawych propozycji metodycznych. Nauczyciele z nasze szkoły, a także psycholodzy z Poradni Nr 13 poprowadzą interesujące warsztaty. Koordynatorem działań jest Szkolny Zespół Wspierania Uzdolnionych. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami z przebiegu konferencji, które ukażą się wkrótce na naszej stronie.

Otwarte boiska

Otwarte boiska szkolne (preferowane grupy zorganizowane) w okresie lipiec/sierpień codziennie w godzinach 12.00 – 21.00. Wejście główne od strony Remiszewskiej. Należy wpisać się u dozorcy do zeszytu wejść i okazać dokument ze zdjęciem (dowód lub legitymacja szkolna). Wszyscy użytkownicy boiska obowiązani są stosować się do zasad zawartych w regulaminie boisk SP114.

IX Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Warszawa Targówek

W dniu 14.04.2012 roku (w sobotę) w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy odbył się  IX Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Dzielnicy Warszawa Targówek. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr114 rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 klasy 4-6. Każdy uczestnik rozegrał 7 partii i otrzymał pamiątkowy medal.

 

Zapraszamy do oglądania relacji fotograficznej z Turnieju w galerii.

 

I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Targówka w Szachach

W dniu 19.06.2012 roku (we wtorek od godziny 7:30 do godziny 13:00) w Zespole Szkół nr 41 odbyły się I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Targówka w Szachach. Każdy uczestnik rozegrał 7 partii i otrzymał pamiątkowy medal. Drużyna w składzie: Maciek Kaczkan kl. Ib , Matylda Kaczkan kl. IIIa , Robert Krasiewicz kl. IIIb, Konrad Zboina kl. IIIb, Piotr Bednarowicz IVb, zajęła IV miejsce, a Robert Krasiewicz indywidualnie zdobył tytuł Wicemistrza Targówka w Szachach swojej kategorii wiekowej.

 

Zapraszamy do oglądania relacji fotograficznej z Mistrzostw w galerii

Apel Dużego Samorządu

Dnia 26 czerwca odbył się w dwóch turach apel Dużego Samorządu – ostatni w tym roku szkolnym J

Opiekunowie samorządu podsumowali tegoroczną pracę samorządu oraz przedstawili wyniki ankiet ewaluacyjnych wypełnionych przez trójki klasowe – zawarte w nich sugestie zostaną przekazane pani dyrektor. Przekazano także informacje o kiermaszu używanych podręczników. Następnie zaproszono nauczycieli, którzy wręczali uczniom nagrody, dyplomy i wyróżnienia – nie tylko za osiągnięcia sportowe, ale i przedmiotowe: m.in. „3xHappy”, „Super – matematyk”, Dzień Sportu, Konkurs Informatyczny (na prezentację w języku angielskim), Konkurs literacki „Najciekawsze wspomnienia absolwenta naszej szkoły”.  Zaprezentowano wyniki konkursu „Najlepszy uczeń i najlepsza klasa” – wyczytani uczniowie wystąpili do pamiątkowego zdjęcia. Na zakończenie apelu pani pielęgniarka przypomniała wszystkim zgromadzonym o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas wyjazdów wakacyjnych. Po apelu uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych.

Orzeł Targówka z 6c

Miło nam poinformować, że uczeń z naszej szkoły – Adam Gołaszewski (kl.6c) otrzymał nagrodę  "Orzeł Targówka: Burmistrza Dzielnicy Targówek  -  http://urzad.targowek.waw.pl/page/index.php?str=42&id=1594. Uroczystość odbyła się w teatrze Rampa.  Adam osiąga najwyższe wyniki w nauce, sukcesy w konkursach pozaszkolnych, sukcesy muzyczne. Gra na instrumentach, śpiewa, komponuje i pisze teksty. Jest otwarty na drugiego człowieka. Chętnie pomagał młodszym dzieciom  w szkole. "Orzeł Targówka" przyznaje się najlepszym z najlepszych. Jesteśmy Adam z Ciebie dumni. Gratulacje składamy rodzicom i Pani Karolinie Śliwińskiej Izotow – wychowawcy Twojej klasy.  

 

Adam był wśród uczniów z Targówka, którzy uświetnili galę występami artystycznymi.  Gratulujemy  Smile i szkoda, że odchodzisz z naszej szkoły Frown

Apel - podumowanie rocznej pracy MS

Apel Małego Samorządu „Bezpieczne wakacje” odbył się w dniu 25.06.2012r.

Na początku spotkania przedstawiciele Małego Samorządu podsumowali pracę samorządu w II semestrze. Uczniowie z klas 0 - III zostali zapoznani za pomocą krótkiej prezentacji multimedialnej i inscenizacji, jak można spędzić bezpiecznie wakacje. Dobrych rad dzieciom na ten temat udzieliła również szkolna pielęgniarka. Potem klasy trzecie zaśpiewały piosenkę ,,Gdy leżę na plaży”. Kolejnym punktem apelu było rozstrzygnięcie szkolnych konkursów: o patronie naszej szkoły Jędrzeju Cierniaku, gdzie wszystkie klasy I - III zdobyły dyplomy, a wyróżnione klasy dodatkowo otrzymały puchary. Następny konkurs był z ekologii. Zostały również wręczone dyplomy klasom, które uzbierały największą ilość baterii przez cały rok szkolny. Wśród dzieci zapanowała wielka radość i zadowolenie z uzyskanych nagród, wzajemnie biły sobie brawa i cieszyły się z uzyskanych wyników. Na zakończenie apelu przedstawiciele Małego Samorządu złożyli wszystkim zebranym życzenia: miłych, pogodnych wakacji i odpoczynku po trudach rocznej pracy i powrotu do szkoły z nową energią za dwa miesiące. Pani wicedyrektor Grażyna Hulak podziękowała przedstawicielom i opiekunom Małego Samorządu za przygotowanie apelu oraz za miłą i aktywną pracę w roku szkolnym. Złożyła życzenia wszystkim zebranym dzieciom i nauczycielom: zdrowych, wesołych i słonecznych wakacji.


 

Klasy Va i Vd w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

We wtorek 19 czerwca 2012 r. o godzinie 7:00 wyruszyliśmy z panią i całą klasą na wycieczkę do skansenu w Sierpcu. Jechaliśmy tam autokarem. Po dwóch godzinach byliśmy na miejscu. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od śniadania. Zwiedzanie zaczęliśmy od pięknego kościółka, następnie poszliśmy do chłopskiej chaty, w której znajdowały się stare wiejskie sprzęty, między innymi: krosna, kołowrotek, taborek, żarna. Pani przewodniczka opowiedziała nam jak wyglądała praca chłopa i jego rodziny. Następna chata należała do ludzi bardziej zamożnych. Obejrzeliśmy tam wiele sprzętów domowych, a na ścianach obrazy święte i mnóstwo ozdób wykonanych przez domowników. Na podwórku była studnia (żuraw),dawna huśtawka i pasące się gęsi. Odwiedziliśmy też budynek dawnej szkoły. Przerwy w niej ogłasza nauczyciel przy pomocy ręcznego dzwonka. W chacie sołtysa na ogromnym stole stały kosze ze święconką. W trzeciej chacie widzieliśmy wśród sprzętów centryfugę, a w izbie ładne meble i piękne „ pająki” zdobiące sufit. Widzieliśmy też dawny wiatrak, a w nim młyn. W ostatnim zwiedzonym przez nas domu znajdowały się sprzęty bardzo drogie, które należały do bardzo bogatych ludzi. Był tam cudny piec kaflowy, meble rzeźbione, fortepian i dywany na podłodze. Widzieliśmy też powozownię a w niej: bryczki, sanie i wozy. Obok powozowni znajdowało się muzeum rzeźby ludowej. Zielarka opowiadała nam o ziołach i leczeniu nimi. Mogliśmy też samodzielnie ubijać masło w dawnym drewnianym naczyniu. W sklepiku mogliśmy kupić różne pamiątki. Wycieczkę kończyliśmy przy ognisku. Uważam, że wycieczka była piękna, pouczająca i dostarczyła nam wielu wrażeń. Wróciliśmy pod szkołę dopiero o godzinie 20.00.

Hania Rabong, kl. Vd

Zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych

Zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych – (czwartek - 28 czerwca 2012r.) dla klas VI o godz. 17.00.

Zakończenie rocznych zajęć edukacyjnych dla pozostałych klas – (piątek - 29 czerwca 2012r.) klasy IV – V - godz. 9.00; klasy III - godz. 11.00; klasy II godz. 12.00; klasy I-  godz. 13.00; grupy przedszkolne A i B pracują w tym dniu w godz. 12.00 – 17.00.

Wszystkie klasy oczekują na wejście na część oficjalną pod wyznaczonymi klasami, następnie schodzą razem z wychowawcami na salę gimnastyczną.

 

29 czerwca 2012r. o godz, 8.00 w kościele  pw. Chrystusa Króla o godz. 8.00 odbędzie się dziękczynna msza św. na zakończenie zajęć szkolnych.

Tydzień szczególnego czytania na Targówku

W dniach 11 – 15 czerwca uczniowie klas I – III odwiedzali bibliotekę szkolną aby posłuchać głośnego czytania fragmentów  książek dla dzieci. Tym razem w akcji „Tydzień szczególnego czytania w przedszkolach i szkołach podstawowych na Targówku” zaangażowali się aktorzy teatru Rampa, pani Brygida Turowska i Pan Konrad Marszałek.

Aktorka pięknie przeczytała kilka opowiadań z książki Renaty Piątkowskiej „Nie ma nudnych dni”, aktor wybrał fragmenty książki „Kudłaty pazur i inni”  Cornelia Funke.

Uczniowie z zaciekawieniem i w skupieniu wysłuchali opowiadań i na koniec nagrodzili zaproszonych gości gromkimi brawami.

Najlepszy Superfarmer w szkole

 

Z inicjatywy firmy Granna produkującej popularną grę planszową “Superfarmer” 11 czerwca br. odbył się u nas I Szkolny Turniej Gry w “Superfarmera”. Organizacją turnieju zajęli się wychowawcy świetlicy wspierani przez Panią Wicedyrektor Grażynę Hulak, a nad przebiegiem turnieju czuwała dodatkowo Pani Bożena Michalska z firmy Granna.

Na kilka tygodni przed turniejem firma Granna dostarczyła do świetlicy kilkanaście pudełek gry “Superfarmer”, aby uczniowie pragnący wystartować w turnieju mogli pod okiem nauczycieli doskonalić swoją umiejętność gry. Każdy musiał się wykazać bezbłędnym rozumieniem zasad i strategii “Superfarmera”. W turnieju wzięło udział 95 uczniów z różnych klas i grup wiekowych. Najmłodsza uczestniczka reprezentowała oddział przedszkolny, najstarsi zaś byli uczniowie klas 5. W eliminacjach zawodnicy rozegrali 20-minutowy pojedynek w czteroosobowych zespołach. Zwycięzca z każdego zespołu kwalifikował się do półfinału, w którym zmierzyło się już tylko 24 uczniów. Ponownie rozegrali oni 20-minutowy pojedynek w czteroosobowych zespołach, który pozwolił wyłonić finałową szóstkę. Po niezwykle emocjonującej rozgrywce wyłoniliśmy laureatów turnieju. Oto oni:

I miejsce – Krystian Snopek z kl. 1b sześciolatków

II miejsce – Patrycja Sawicka z kl. 5c

III miejsce – Zosia Załęska z kl. 3c

IV miejsce – Ola Maciejewska z kl. 2b

V miejsce – Natalia Glochowska z kl. 2d

VI miejsce – Czarek Bochińskie z kl. 2d

Zarówno finaliści, jak i wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy ora upominki w postaci gier firmy Granna. Ogromne zainteresowanie turniejem i tak duża liczba uczestników świadczy o niezwykłej popularności gry “Superfarmer” wśród dzieci i młodzieży. A że jest to gra wymyślona przez wybitnego polskiego matematyka prof. Karola Borsuka, świetna zabawa stanowi również doskonały trening umiejętności matematycznych.

Podsumowanie konkursów matematycznych

06 czerwca 2012r. odbyły się uroczyste  zakończenia dwóch konkursów.  Międzydzielnicowy  Matematyczno -  Integracyjnego Konkurs Szkół ‘MIKS” dla uczniów szkół podstawowych dzielnicy Targówek i Praga Północ. Konkurs składał się z  trzech  etapów. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 50 przy ul. Jagiellońskiej 7.  Wręczone zostały nagrody rzeczowe. Laureatami  z naszej szkoły zostali: Karolina Bińka – II miejsce i Adam Bielecki – II miejsce.   VI edycja  Warszawskiego Konkursu  Matematyczno – Informatycznego „Multimedialna Matematyka”. Konkurs był dwuetapowy. Organizowała go Szkoła podstawowa 210 przy ul. Karmelickiej 13. W drugim etapie brały udział trzy najlepsze prezentacje z  każdej ze zgłoszonych szkół. Uczennice naszej szkoły zdobyły:  Karolina Bińka – II miejsce -  prezentacja „Rozpoznawanie kątów” oraz  Julita Pietranik – III miejsce – prezentacja „Figury geometryczne”.  Natomiast  17 maja 2012 odbyło się  uroczyste podsumowanie i rozdanie dyplomów ,i  nagród rzeczowych  w  Warszawskim Konkursie Matematycznym „Z matematyką przez życie”.  Konkurs  odbywał się w dwóch niezależnych od siebie kategoriach. Był dwuetapowy.  Laureatami  z naszej szkoły  w konkursie wiedzy zostali: Karolina Bińka – I miejsce oraz Radosław Relidzyński – II miejsce, a w konkursie  „Prezentacja multimedialna” :  Mariusz Czarniewicz – II miejsce – prezentacja „W świecie wielokątów” oraz  Julia Borowska – III miejsce – prezentacja „Liczby naturalne”.  Wszystkim laureatom gratulujemy, dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów .

Dzień Dziecka w IIe

Kilka dni temu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uczniowie klasy 2e spędzili ten czas nieco inaczej, zaangażowani w ciekawe i twórcze działania. Rodzice wykazali dużą chęć współpracy na rzecz dzieci, przychodząc z interesującymi pomysłami, a dzieci - zaangażowaniem, umiejętnością podejmowania pracy w grupie, dzielenia się zadaniami, twórczymi pomysłami. Na chwilę uczniowie 2e wcielili się w rolę mieszkańców kolorowej krainy, wymyślili historię jej powstania, zaprojektowali dla siebie stroje oraz hymn, flagę, menu. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

 

Dziękujemy mamie Hani Załęskiej i mamie Ani Rozkowińskiej za aktywne włączenie się w życie klasy.

NAGRODY ZA “WYCINANKĘ LUDOWĄ” I “CZYTAM ZE ZROZUMIENIEM” WRĘCZONE

NAGRODY ZA “WYCINANKĘ LUDOWĄ” I “CZYTAM ZE ZROZUMIENIEM” WRĘCZONE

31 maja br. w naszej szkole odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczne edycje dwóch konkursów –  Warszawskiego Konkursu Plastycznego “Wycinanka ludowa” (VI edycja) oraz Dzielnicowego Konkursu “Czytam ze zrozumieniem” (VII edycja). W gali udział wzięli laureaci obu konkursów wraz ze swoimi opiekunami, a także goście specjalni – p. Wanda Ząbkowska, główny specjalista Wydziału Kultury Urzędu Dzielnicy Targówek oraz p. Maria Mężykowska, kierownik Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12, członek Komisji Konkursowej w konkursie “Wycinanka ludowa”.

Czytaj więcej: NAGRODY ZA “WYCINANKĘ LUDOWĄ” I “CZYTAM ZE ZROZUMIENIEM” WRĘCZONE

Ratujemy i uczymy ratować

 

W środę 30.05.02012r. Mały Samorząd oraz koło teatralne „Jędrusie” przygotowały apel poświecony pierwszej pomocy. W krótkich scenkach dzieci pokazały swoim kolegom jak należy zachować się w sytuacjach, które mogą się przydarzyć w szkole, na boisku czy w domu. W praktyczny sposób mali aktorzy przedstawili zasady postępowania w przypadku: omdlenia, skaleczenia palca, oparzenia, krwawiącego nosa i złamanej lub zwichniętej nogi.

 

Oto wierszyki, które warto zapamiętać:

 

Czytaj więcej: Ratujemy i uczymy ratować

Artystyczny Targówek po raz trzeci

Artystyczny Targówek po raz trzeci on PhotoPeach

Nasza szkoła już po raz trzeci wzięła aktywny udział  w Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek” organizowanym przez Dom Kultury „Zacisze”, który odbył się w niedzielę 27 maja br. w Parku Bródnowskim. W pasażu działań animacyjnych znalazło się stoisko naszej szkoły, gdzie pod kierunkiem nauczycieli ze świetlicy – p. Hanny Belkiewicz, p. Sylwii Kwiecień, p. Wacławy Końsko, p. Marty Sikorskiej i p. Dagmary Oleksy dzieci mogły wykonać wiele ciekawych prac plastycznych w różnych technikach. Zainteresowanie naszą ofertą było bardzo duże. Na scenie naszą szkołę reprezentowały Lilianna Jakubowska z kl. 2a, która zaśpiewała piosenkę „Miłość rośnie wokół nas” z filmu „Król lew”, oraz Kinga Ruszczyńska z kl. 4d z piosenką „Sweet Dreams” z repertuaru Beyoncé. Obie nasze reprezentantki świetnie poradziły sobie z występem na wielkiej scenie i zaprezentowały wysoki poziom  artystyczny. Festiwal „Artystyczny Targówek” to świetna okazja do integracji placówek edukacyjnych i kulturalnych z całego Targówka oraz do promocji działań realizowanych przez te placówki, a dla naszych uzdolnionych uczniów możliwość zaprezentowania  się przed dużą publicznością i na profesjonalnej scenie.

Kiermasz podręczników

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KIERMASZU UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

 26 CZERWCA W GODZINACH OD 16.00 DO 19.00

(KORYTARZ II PIĘTRA).

PRZYPOMINAMY – KLASY 4-TE  NIE SPRZEDAJĄ SWOICH PODRĘCZNIKÓW!

SAMORZĄD

 

W czerwcu również zaprezentujemy wyniki przeglądu „Najlepszy uczeń i najlepsza klasa”.

Zachęcamy także do udziału w wyborach najsympatyczniejszych uczniów naszej szkoły- OSKARY 2012

Turniej gry w Superfarmera

 

Zapraszamy chętne dzieci z klas I - VI do udziału w Szkolnym Turnieju Gry w Superfarmera.

Zgłoszenia i kwalifikacje w świetlicy szkolnej do dnia 31 maja 2012.

Turniej odbędzie się 11 czerwca 2012.

Wolontariusze w Parku Praskim

W niedzielę 20 maja br w Parku Praskim odbył się piknik zorganizowany przez Hospicjum Domowe, którego celem było zebranie funduszy na pomoc dla ludzi nieuleczalnie chorych na raka. Do tej akcji ochoczo włączyło się siedmioro uczniów naszej szkoły. Wolontariusze z klasy Va oraz Vd przez kilka godzin czynnie kwestowali na terenie Parku Praskiego, zapraszali spacerowiczów do udziału w pikniku, a także razem ze starszymi kolegami z XIII L.O. malowali dzieciom buzie. Ich postawa i zaangażowanie w pomoc dla potrzebujących powinny stać się przykładem dla innych.

Opiekun wolontariuszy - Elżbieta Stępień

Soliści naszej szkoły wezmą udział w „Artystycznym Targówku”!

27 maja uczniowie naszej szkoły zaprezentują swoje talenty wokalne podczas  4. Festiwalu Dzieci i Młodzieży „Artystyczny Targówek”. To coroczne przedsięwzięcie promujące edukację kulturalną oraz działania artystyczne przedszkoli, szkół wszystkich typów i instytucji kultury Dzielnicy Targówek.

Wśród młodych artystów pojawią się: Lilianna Jakubowska w piosence z filmu Król lew "Miłość rośnie wokół nas", Kinga Ruszczyńska z piosenką "Sweet dreams" z repertuaru Beyonce oraz Kamil Kurek, który zaśpiewa "Every breath you take" z repertuaru zespołu The Police. Soliści mają już na swoim koncie sukcesy w tegorocznym Przeglądzie Piosenki w Języku Angielskim "You can sing" oraz "Debiutach 2012". Opiekę artystyczną naszym gwiazdom zapewnią p. Dagmara Oleksy i p. Aleksandra Charęzińska.  Impreza rozpocznie się o godz. 12.00 w Parku Bródnowskim w ramach Dni Targówka. Więcej informacji o Festiwalu na stronie: www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/1305.

W pasażu działań animacyjnych jak co roku naszą szkołę reprezentować będą wychowawcy świetlicy. Przygotowali oni dla dzieci mnóstwo plastycznych atrakcji - obrazki na papierowych talerzykach, pszczółki z rolki po papierze, prace z płyt CD - to zaledwie niewielki fragment tego, co czeka wszystkich miłośników zabaw plastycznych, którzy odwiedzą podczas Festiwalu stoisko naszej szkoły.

 

Sukces w Debiutach 2012

20 kwietnia 2012r.  w DK „Świt” odbył się Międzyszkolny Konkurs Wokalno - Muzyczny „Debiuty 2012”. Naszą szkołę w kategorii dzieci młodszych reprezentował zespół ”Ósemeczki” składający się z uczniów klasy integracyjnej II A oraz solistka – Marysia Camara, uczennica klasy II D. „Ósemeczki” przygotowane pod kierunkiem p. Marioli Klatowicz wykonały „Piosenkę a kolorowe lato” oraz „Konik na biegunach”. Marysia pod opieką artystyczną p. Ewy Chądzyńskiej prezentowała „Laleczkę z saskiej porcelany” i piosenkę „Puszek Okruszek”. Naszym występom towarzyszyło ogromne wsparcie ze strony rodziców i kolegów z klasy II D, którzy mocno nas dopingowali.

Wraz z głośnymi fanfarami odebraliśmy dyplomy za zajęcie II miejsca, wyróżnienie za promocję szkoły oraz za reklamę. Zespół ucieszył się bardzo nagrodą indywidualną dla solisty zespołu - Kacpra Majewskiego. Wielka szkoda, że Kacper sam nie mógł zaśpiewać i odebrać swojej nagrody. Niestety rozchorował się. W dniu gali finałowej zastąpiła go Lila Jakubowska, która przepięknie wykonała nagrodzony utwór.

 

Wypowiedzi uczestników konkursu

 14.05.2012r. byliśmy na „Debiutach 2012” i to już drugi raz! Konkurs był w Domu Kultury „Świt”. Było naprawdę fajnie! Czułam się dobrze. Nawet bardzo dobrze! Śpiewaliśmy piosenkę pt. „Kolorowe lato”, bo akurat lato się zbliża, jest tuż tuż. Śpiewała Lila. Chłopcy stali z boku, a reszta dziewczynek tańczyła. Ja z Sandrą byłam na podłodze i trzymałyśmy tarcze naszej szkoły. Bardzo mi się to podobało. Myślę, że Lila nie miała tremy. Zawsze to Kacper śpiewał, ale jest chory (ma anginę). Kacper ładnie śpiewa, ale Lila też! W pierwszej klasie zajęliśmy drugie miejsce i w drugiej klasie także drugie miejsce. Myślę, że jeszcze tylko w trzeciej klasie będziemy występować, a w czwartej to już nie. To są piękne czasy.

Weronika

Na scenie na konkursie „Debiuty 2012” czułam się wesoło, bo byłam na koniku i byłam wizytówką naszej szkoły. Czułam się bardzo ważna. Wiecie gdzie byłam? Na samym początku i moja koleżanka też. Trzymałyśmy tarcze szkolne. Miałyśmy piękne stroje, które zrobiła mama Lili. Dziewczynki miały bluzki z gwiazdkami i spódniczki, które były w różnych kolorach, do tego były rękawiczki dopasowane kolorem. Układ taneczny był super, ale trochę trudny. Śpiewaliśmy „Konik na biegunach” i „Piosenka na kolorowe lato”. Na konkurs przyjechała moja młodsza siostra, była moja mama i był mój dziadek.                                                                                                                                                                                                           Sandra 

Kocham występować na scenie. Nie podobało mi się, że występ skończył się tak szybko.                                                           Lila

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z występów 20.04.2012r. podczas konkursu oraz z wręczenia nagród.

 

Czytaj więcej: Sukces w Debiutach 2012

Konkurs Origami "Warszawa Wiosną Rozkwita"

Uzdolnieni plastycznie uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w różnorodnych konkursach. Uczestniczyli również w Warszawskim Konkursie Origami „Warszawa Wiosną Rozkwita”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 42 z Oddziałami Integracyjnymi im. K.I. Gałczyńskiego w Warszawie. Czworo z nich zostało laureatami: I miejsce (kategoria 0-I): Karina Wilczyńska kl. Ic Wyróżnienie: Maciej Kaczkan kl. Ib I miejsce (kategoria II-III): Kinga Relidzyńska kl. IIb i Julia Snopek kl. IIIa Gratulujemy!

Warsztaty Wycinanki ludowej dla przedszkolaków

W marcu, kwietniu i maju w naszej szkole odbywały się warsztaty wycinanki ludowej, które we współpracy z biblioteką prowadziła  p. Iwona Osuch. Oferta warsztatów skierowana była do Przedszkoli położonych w dzielnicy Targówek. W odpowiedzi na zaproszenie w zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 81, Przedszkola nr 94 i Przedszkola nr 103. Każda grupa wysłuchała fascynującej opowieści p. Iwony na temat powstania wycinanek oraz ich popularyzacji w wiejskich chatach. Przedszkolaki dowiedziały się skąd się biorą wzory polskich wycinanek i kto może je dziedziczyć, a następnie ćwiczyły swoje umiejętności artystyczne wycinając z kolorowego papieru symetryczne koguty, tańczące baby oraz ozdobne serwetki. Wykonanie własnej wycinanki okazało się być niełatwym zadaniem nawet dla najbardziej wprawionych w wycinaniu papieru. Za każdym razem należało pamiętać o zachowaniu symetrii i dokładnym wycięciu nawet najmniejszych elementów. Zanim można było zobaczyć efekt tej żmudnej pracy należało uzbroić się w cierpliwość. Gotowa wycinanka zawsze jednak okazywała się być warta włożonego wysiłku. Koniec warsztatów uwieńczyły barwne koguty i wzorzyste serwety. Każdy mógł być dumny ze swojej pracy.