Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Turniej Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha


W tym roku nasza szkoła wzięła udział w Turnieju Wypowiedzi Satyrycznej o Laur Wiecha. Wpisuje się to w cykl działań związanych z patronem szkoły Jędrzejem Cierniakiem – propagatorem folkloru i teatru szkolnego. Nie obcy nam jest i  Stefan Wiech – Wiechecki, pisarz, satyryk i publicysta uznawany za uosobienie warszawskości, w którego to utworach zachowane są takie elementy folkloru jak gwara i obraz charakterystycznych warszawskich postaci, często rodem z prawej strony Wisły.

Udział w tym turnieju to próba wcielenia się w takie właśnie charakterystyczne postaci. Wzięliśmy udział w dwóch konkurencjach.

Pierwsza z nich to piosenka satyryczna. Do tego występu przygotowali się chłopcy z klasy 4d pod opieką p. Eli Stępień. Z wielką energią i pasją zaśpiewali piosenkę z Kabaretu Starszych Panów pt „Tanie dranie”.

Druga konkurencja to prezentacja grupy kabaretowej. Duet z klasy 6a – Wiktoria Raczkowska i Tomek Nakonieczny przedstawili udaną scenkę pt. „Będąc młodą belferką” . Tekst zainspirowany skeczami Ewy Szumańskiej i Jana Kaczmarka, ale ściśle, w dowcipny sposób nawiązujący do spraw szkolnych napisał p. Katarzyna Lech, a występ wyreżyserowała p. Urszula Knyż.  Okazał się on świetnym pomysłem, z fantazją zrealizowanym przez uczniów i jak na razie przeszedł do finału.

W finale, który odbył  się 10 czerwca 2017r  w czasie festynu „Wiechowisko –roześmiany przystanek Targówek Metro Rampa” jako widowisko plenerowe w Parku Wiecha przed Teatrem Rampa, wzięła udział indywidualnie reprezentantka naszej szkoły – uczennica klasy 6a Wiktoria Raczkowska, która wcieliła się zarówno w postać „ młodej belferki” jak i ucznia. Otrzymała wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie ogólnopolskim.

 

foto