Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kilka słów o projekcie „Patron - 130 rocznica urodzin”


Choć to październik, a nie marzec, to właśnie w tym miesiącu przyglądamy się bliżej postaci patrona naszej szkoły Jędrzeja Cierniaka. Ten wyjątkowy termin wynika z tego, że w roku 2016 obchodzimy 130 rocznicę urodzin patrona. Dokładna data to, jak niewątpliwie pamiętacie 15 października.

Już od poprzedniego roku szkolnego bierzemy udział w projekcie, do którego zaprosiło nas Gimnazjum z Zaborowa noszące imię, pochodzącego właśnie z tej miejscowości, Jędrzeja Cierniaka. Efekty tego projektu w postaci prezentacji i wiele innych materiałów możecie znaleźć w folderze Projekt Zaborowski.

W tym roku szkolnym zaplanowaliśmy szereg przedsięwzięć, do których zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

W najbliższym czasie na parterze zostanie przygotowana wystawa Waszych plakatów inspirowanych życiem i pasją Jędrzeja Cierniaka, a więc folklorem i teatrem – prace zeskanowane znajdą się też we wspomnianym wyżej folderze.

Samorząd ogłasza konkurs na najciekawszą gazetkę klasową – Kącik Jędrzeja Cierniaka. Będzie on rozstrzygnięty przez jury w ostatnim tygodniu października – wyniki znajdziecie na stronie WWW i na tablicy samorządu.

Klasy młodsze ozdobiły szkolne korytarze „Prezentami urodzinowymi dla Patrona”, co jest efektem szkolnego konkursu plastycznego. Zrobiło się wesoło i ludowo.

Na początku listopada odbędzie się też konkurs typu kahoot, w którym będziecie mogli pochwalić się swoją wiedzą o patronie.

Abyście mogli zdobyć lub przypomnieć sobie wiadomości o naszym bohaterze trzeba przeprowadzić lekcje wychowawcze na ten temat – zachęcamy samorządy lub wielbicieli historii i folkloru do przeprowadzenia takich zajęć. Dużo informacji do wykorzystania znajdziecie na stronie naszej szkoły w zakładce Nasz Patron i Projekt Zaborowski.

Z okazji tej rocznicy w najbliższym czasie zostanie wydana specjalna gazetka szkolna – znajdziecie ją również na stronie WWW szkoły.

Przedstawienie, które zostało pokazane na apelach i przy okazji Dnia Edukacji Narodowej pt. „Scenki z życia Jędrzeja Cierniaka” może też być źródłem wiedzy i inspiracją do poznania bliżej postaci patrona.

To kilka wybranych zadań, które znajdują się też w naszym Programie Wychowawczym „Wczoraj i dziś ki przyszłości. O następnych będziemy Was zawiadamiać zgodnie z harmonogramem.

Urszula Knyż