Piątek, 2017-11-24

Imieniny: Emmy, Flory

Lekcje z rodzicem w klasie IIc

07 listopada klasę IIc odwiedzili goście. Byli to funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu. Dzięki zaangażowaniu jednego z rodziców Pana Marcina Kocełaka, klasę odwiedzili oficerowie z Jednostki Specjalnej , do której należy również sympatyczny i z pozoru łagodny pies.

Panowie opowiadali na czym polega ich codzienna praca oraz  w jaki sposób dbają o bezpieczeństwo osób ważnych dla naszego kraju. Różnorodność sprzętu, którym panowie dysponowali podczas zajęć była fascynująca. Dzieci były zachwycone, gdy otrzymały możliwość sterowania automatycznym robotem, zabawy w pirotechników, wcielenia się w postać funkcjonariusza. Najważniejszą lekcję, którą dzieci wyniosły z zajęć to wyczulenie na pozostawiony bez opieki bagaż.

Takie lekcje z rodzicami są doskonałą okazją do wytworzenia owocnej i długotrwałej współpracy między szkołą, a rodzicami. Dlatego już niebawem odbędą się kolejne fascynujące spotkania. Dzieci już czekają z niecierpliwością.