Środa, 2017-10-18

Imieniny: Hanny, Klementyny

Mistrzostwa Dzielnicy Targówek w Biegach Przełajowych 2017/2018

28 września 2017 r. rozpoczęto rywalizację sportową Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na terenie dzielnicy Targówek. Pierwszą dyscypliną w jakiej mogli sprawdzić się reprezentanci poszczególnych szkół były indywidualne biegi przełajowe organizowane na terenie Parku Bródnowskiego. Tegoroczne zmagania przyniosły naszej szkole dwa duże sukcesy w postaci złotych medali za zwycięstwa w kategorii klas piątych dziewcząt i chłopców. Kategorię dziewczynek zdecydowanie wygrała Anastasiia Fabirovska uczennica klasy V B. Niespełna kilka minut później taki sam sukces osiągnął Aleksander Małek z klasy V D, dla którego to już nie pierwszy sukces w konkurencji biegów przełajowych. Można śmiało powiedzieć, iż Olek staje się specjalistą w tego rodzaju rywalizacji. Pozostali nasi reprezentanci również bardzo dobrze się spisali. W pierwszej dziesiątce uplasowała się jeszcze siostra Anastasii Karina, zajmując 7 miejsce w rywalizacji klas siódmych.  Rywalizacja w biegach przełajowych jest niezwykle widowiskowa i emocjonująca a zarazem bardzo trudna technicznie z uwagi na liczne utrudnienia na trasie rywalizacji oraz dużą liczbę zawodników startujących w jednym biegu.

Kilka dni po biegach indywidualnych rozegrano w tym samym miejscu sztafety przełajowe w skład której wchodziło 10 zawodników z danej szkoły. Tym razem nie udało zdobyć się medalu. Chłopcy na pierwszych zmianach biegli w ścisłej czołówce i liczyli się w stawce o medale niemniej ostatecznie ukończyli rywalizację na piątym miejscu. Dziewczęta natomiast pobiegły nieco wolniej plasując się na siódmej pozycji.

Sylwester Kuśmierz