Niedziela, 2017-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Relacja z gry miejskiej

Dnia 9 września 2017 r. grupa uczniów naszej szkoły w ramach zajęć Koła historycznego i plastycznego wzięła udział w grze miejskiej pod opieką p. Marty Sikorskiej,   Magdaleny Rulińskiej i Artura Krysiaka, zorganizowanej pod patronatem UD Warszawa Wilanów oraz Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, poświęconej śladom działalności rodu Sobieskiech w Warszawie. Przygodę rozpoczęliśmy od oglądania próby rekonstrukcji widowiska poświęconego uczczeniu rocznicy odsieczy Wiednia.

Następnie pokonywaliśmy kolejne etapy gry, począwszy od wyszukania elementów antycznych znajdujących się na fasadzie pałacu. Odwiedziliśmy siedzibę developera budującego Osiedle Wilanów, tam wykonaliśmy makiety współczesnych założeń urbanistycznych odnoszących się do rozwiązań stosowanych w planowaniu barokowych siedzib magnackich ( są wyeksponowane w Sali 28).

Dowiedzieliśmy się czym był Marywil, i wiele innych ciekawostek.

Ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników gry były ograniczenia w ruchu na Krakowskim Przedmieściu spowodowane przygotowaniami do obchodów kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Zagrodzona ulica zmusiła nas do nałożenia dużego odcinka bez możliwości korzystania z komunikacji miejskiej. Chłopcy, pomimo widocznego zmęczenia dzielnie maszerowali, by pokonać kolejne etapy gry.  Zakończenie gry miało miejsce w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, gdzie czekał na nas słodki poczęstunek oraz masa niespodzianek dla uczniów.