Niedziela, 2017-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Andrzejkowa tradycja

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Tego dnia - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy za sprawą znaków - wróżb. W naszej świetlicy zabawa andrzejkowa odbyła się 28 listopada. Celem zabawy było kultywowanie ludowych tradycji związanych z andrzejkami, integrowanie grupy i wyrabianie właściwych postaw poprzez wspólną zabawę.

Poprowadziła ją jak zwykle niezawodna wróżka Iwona. Wróżka przybliżyła dzieciom ludowe wierzenia związane z Andrzejkami. Następnie inne wróżki i  wróżbita zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Wszyscy mieli swój kącik do wróżenia. Każdy chętny mógł skorzystać z bogatej oferty wróżb:

- magiczne filiżanki

- imiona

- magiczna kostka

- magiczny kręgiel

- wróżba z sercami

- wróżba ze szpilkami

- wróżba z butami

- wróżba z kartami

Każdy mógł poznać imię przyszłego ukochanego i ukochanej, z wędrujących butów dowiedzieć się, kto najszybciej porzuci stan panieński i kawalerski. Mógł także sprawdzić, czy spełnią się jego marzenia, plany, mógł upewnić się, że czeka go wszystko, co najlepsze. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały wesołą piosenkę o czarownicy.
Impreza Andrzejkowa dostarczyła niezapomnianych wrażeń, pozwoliła także wszystkim spojrzeć na przyszłość z przymrużeniem oka. Wszakże wróżby andrzejkowe to tylko świetna zabawa.