Niedziela, 2017-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Lekcja przyrody

W ramach akcji ,,Pomagajmy zwierzętom przetrwać zimę”  naszą świetlicę odwiedziła  Pani Agnieszka Rygiel, która pracuje w schronisku. Wraz z gościem zawitał do nas chart ,,Lila”. Mama Alicji z kl.4d opowiedziała dzieciom w świetlicy jak należy dbać o zwierzęta zimą: o psy, koty, ptaki, pokazała akcesoria potrzebne psom i kotom.

Przypomniała dzieciom także jak należy zachować się w sytuacji, kiedy spotkają nieznane zwierzę. Podczas całej wizyty Lila cierpliwie znosiła pieszczoty uczniów. Z uśmiechem na pysku przyglądała się dzieciom. Wszyscy mogli ją pogłaskać, przytulić się, zajrzeć w oczy, z bliska zobaczyć. Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętają, że zwierzęta to nie zabawki i wymagają prawdziwej opieki na stałe. Być może wśród nich znajdzie się jakiś przyszły właściciel schroniskowego psa, kota lub innego stworzenia.

Bardzo dziękujemy mamie Alicji za bardzo ważną lekcję!