Niedziela, 2017-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Co lubimy robić w świetlicy?

Świetlica szkolna to bardzo ważne miejsce w szkole, przeznaczone do rozwijania zainteresowań, nauki, integracji, socjalizacji oraz pobudzania kreatywności i aktywności. Jest to miejsce, w którym dzieci często spędzają dużo czasu przed i po lekcjach.

Ze względu na duże możliwości oddziaływania na dzieci poprzez różnorodne zajęcia jest przestrzenią sprzyjającą rozwojowi dziecka, miejscem, które zaspakaja jego potrzeby psychiczne, a także fizyczne. Gry i zabawy ruchowe, zręcznościowe, sportowe, taniec, gry umysłowe, zajęcia plastyczne, zajęcia umuzykalniające, zajęcia origami, balonowe kreacje, szycie, zabawy konstrukcyjne, gry planszowe, czytelnictwo, korzystanie ze sprzętu multimedialnego, odrabianie lekcji, rozmowy, pogadanki, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, imprezy, uroczystości, konkursy, turnieje, akcje charytatywne, wykonanie dekoracji, kiermasze. Pomimo tak wielu zadań świetlica jest przede wszystkim miejscem zabaw dla dzieci, miejscem, gdzie  każde dziecko niezależnie od jego uzdolnień i możliwości może się wykazać.