Niedziela, 2017-12-17

Imieniny: Jolanty, Łukasza

Szkolne Kasy Oszczędności

Drogi Rodzicu,  Szkolne Kasy Oszczędności  (SKO) uczą dzieci oszczędzania i zarządzania od najmłodszych lat.

• Dla uczniów w wieku od 5. lat do ukończenia 13. roku życia z unikalnym serwisem internetowym dostosowanym do potrzeb dziecka
  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
  • Oprocentowanie zmienne 2,5% w skali roku do kwoty 2500 zł i 0,50% od nadwyżki ponad 2500

Innowacyjny portal internetowy dla uczniów szkół podstawowych, którzy uczestniczą w SKO.

W serwisie SKO dziecko uczy się:

• Korzystania z usług bankowości internetowej pod pełną kontrolą dorosłych
  • Zarządzania finansami osobistymi ze szczególnym uwzględnieniem oszczędzania

W Serwisie SKO możliwe jest:

• Zakładanie wirtualnych skarbonek
  • Tworzenie planu oszczędzania
  • Korzystanie z kalkulatora finansowego
  • Zdobywanie wirtualnych odznak
  • Dopasowanie wyglądu serwisu do gustu dziecka

Tutaj można zobaczyć jak wygląda serwis internetowy SKO - http://sko.pkobp.pl/demo?movie_id=1

Uczeń nie ma możliwości inicjowania i wykonywania przelewów, płacenia za zakupy, samodzielnego wypłacania środków.

• Po ukończeniu przez dziecko 13. roku życia: - w przypadku konta SKO Konto dla Ucznia możesz otworzyć PKO Konto Pierwsze w oddziale Banku lub przez serwis internetowy iPKO (wtedy umowa zostanie dostarczona przez kuriera)
  • Numer rachunku dziecka oraz jego login i hasło do logowania nie zmieniają się.
  • Aby otworzyć PKO Konto Pierwsze wystarczy odwiedzić z dzieckiem dowolny oddział Banku wraz ze swoim dowodem osobistym oraz dokumentem dziecka: legitymacją szkolną, dowodem osobistym lub paszportem. Należy pamiętać o numerze PESEL swojego dziecka.