Piątek, 2017-11-24

Imieniny: Emmy, Flory

Projekt "Ogarnij inżynierię"

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Ogarnij Inżynierię” realizowanego przez Fundację Katalyst Engineering. Misją fundacji jest pobudzanie wyobraźni i budowanie zainteresowania uczniów inżynierią i naukami ścisłymi.

Jest to innowacyjny program edukacyjny, który łączy inżynierię, technologię druku 3D z wiedzą z przyrody, matematyki, informatyki i techniki. W ramach tego projektu w I półroczu w klasach czwartych na lekcjach matematyki, przyrody, techniki i informatyki zostanie zrealizowany moduł „Tajemnice zielonych dachów”. Moduł ten porusza zagadnienia związane ze składnikami pogody, uczy korzystania z narzędzi pomiarowych oraz pokazuje inżynieryjne rozwiązania dotyczące budowy ekologicznych zabudowań. W II półroczu również klasy piąte przystąpią do realizacji projektu.

Uczniowie wzbogacą swoją wiedzę na temat różnych rodzajów energii, sposobów jej pozyskiwania oraz konstruują swoje modele turbin wiatrowych. W ramach modułu uczniowie uczą się rozwiązywać problemy metodą naukową – określają problemy, poszukują rozwiązań, planują działania, realizują swój projekt, by następnie go przetestować i udoskonalić.

Na zajęciach uczniowie uczą się rozwiązywania problemów, pracy i współpracy zespołowej. Uczniowie stają się odkrywcami i konstruktorami. Poznają praktyczne zastosowanie pojęć i koncepcji naukowych. Taka metoda pracy sprawia, że uczniowie dużo bardziej angażują się w lekcje i są zmotywowani do uczenia się przedmiotów ścisłych i przyrodniczych.

Fundacja zapewnia pomoc w realizacji projektu. Dostarcza materiały dla uczniów, zestawy inżynieryjne, drukarkę 3D, filament do drukarki, szkoli nauczycieli.

Więcej o projekcie na stronie http://katalystengineering.org/pl/